UMBRO VELOCITO PRO 2015

0

Umbro, titiz bir tasarım ve test programı sonrasında yeni Velocito Pro 2015 futbol kramponunu maçta tüm yönlere hızlı atak yapması gereken futbolcular için 26 Ocak’ta tanıttı. Daha uzun süre, daha çok yöne, daha hızlı bir performans deneyimi sunan Velocito Pro’nun çim saha versiyonu sadece 165 gram. Halihazırdaki Adidas ve Nike hız kramponlarının hepsinden daha hafif olan Velocito Pro’da rahatlıktan da ödün verilmemiş.

umbro-krampon-velocita-pro-6-web

Yapımında hafif mikro-fiber malzeme dikişsiz kullanılarak ince ve elastikiyeti yüksek bir saya elde edilmiş. Bu sayede, ayak ile top arasındaki ilişki geliştirilerek top hakimiyeti daha iyi bir düzeye çıkartılmış. Bağcıklar aşırı naylon kullanımını azaltmak için düzleştirilmiş.

umbro-krampon-velocita-pro-3-web

Sayanın yanlarında kullanılan Frame Cradle sistemi, tüm yönlerden gelebilecek darbelere karşın sabitlik ve ayak tarağı için koruma sağlıyor.

umbro-krampon-velocita-pro-2-web

Velocita Pro futbol kramponunu daha esnek yapabilmek amacıyla taban vida yerleşiminde de bazı değişiklikler yapılmış. Umbro’nun daha önceki versiyonda kullandığı yuvarlak vidalar belli oranda kesilerek ağırlık düşürülürken, daha güçlü bir yapı için elmas şekilli yeni vidalar kullanılmış. Ayrıca, çok yönlü esnek noktaların yanı sıra topuğa koruma amaçlı özel bir destek yerleştirilmiş.

Danny Graham, Mauricio Pinilla ve Benik Afobe gibi futbolcular tarafından giyilecek Velocito Pro beyaz/gri/pembe, Umbro’nun hıza yönelik krampon pazarından daha fazla pay almasına yardımcı olabilecek mi merak ediyoruz.

Share.

Leave A Reply