NIKE TIEMPO LEGEND V PREMIUM

0

Nike, yeni Tiempo V Premium kramponu lanse etti. Bu “limited edition” Nike Tiempo V Premium krampon, tüm zamanların en iyi İtalyan futbolcusu olarak bilinen AC Roma ortasaha oyuncusu Francesco Totti’nin onuruna tasarlandı.

Nike-Krampon-Tiempo-Legend-V-premium-1

1985 yılında ilk kez Tiempo D ismiyle lanse edilen bu klasik krampon zaman içerisinde büyük bir dönüşüm geçirdi; ancak hem fanatikleri hem de futbolcular için hep farkedilebilir oldu. En önemli özelliklerinden biri olan büyük katlanır dili, 1994 Dünya Kupası Finali’nde sekiz Brezilyalı futbolcu tarafından giyilince bir anda popüler oldu. Bu katlanır dilin ana amacı bağcıkların üzerinde düz bir alan yaratarak daha iyi top vuruşu yapabilmektir. Kramponlar ve bağcık sistemleri geliştikçe buna artık gerek kalmadı ve 2011 yılında Tiempo IV’ün lansmanıyla bir daha kullanılmadı. – Nike Futbol

Francesco Totti, kramponlarında bu ikonik Tiempo katlanır dili istemeye devam etmiş ve Nike da yıllar boyunca bu isteği yerine getirmiş. Nike Football, Totti’den esinlenerek bu yeni Nike Tiempo V Premium kramponda katlanır dili tekrar kullanmış ve ondan vazgeçemeyen futbolcuları onurlandırmak istemiş.

Nike-Krampon-Tiempo-Legend-V-premium-9

“Her zaman katlanır dili olan kramponlarla oynadım ve bu detay benim için çok önemli. Tiempo giyiyorum; çünkü ayağın şekline kolayca adapte olan ve mükemmel top dokunuşları sunan yumuşak sayası ile oldukça rahat bir krampon. Sahadayken en iyi performansı göstermeme yardımcı olan tam bir klasik…” – Francesco Totti

Nike-Krampon-Tiempo-Legend-V-Premium-7

Totti, başarılı futbol kariyeri boyunca AC Roma orta sahasında muhteşem futboluyla savaşçı lakabıyla anıldı. Nike tasarım ekibi bundan ilham alarak iç tabana Totti’nin üniforma numarası 10’u da barındıran orijinal bir logo yerleştirmiş. Dilde ve Swoosh logoda da bu esinlenme devam ettirilip savaşçının zırhına atıfta bulunmak için metalik gri kullanılmış.

Nike-Krampon-Tiempo-Legend-V-premium-8

Tiempo Legend V Premium kramponda kapitone deri sayaya ince bir işçilikle uygulanmış. Nike Hypershield teknolojisi ile de aşırı esnemeye engel olunarak formun, performanstan ödün vermeden korunması amaçlanmış.

Nike-Krampon-Tiempo-Legend-V-Premium-2

Herbiri topuk bölümünde numaralandırılmış Tiempo Legend V Premium krampondan sadece 3000 adet üretildi ve 5 Mart itibariyle Dünya genelinde satışa sunuldu.

 

Share.

Leave A Reply