NIKE MERCURIAL X

0

Nike, beşer kişilik takımlarla oynanan maçlardan esinlenerek tasarladığı Nike FC247 koleksiyonunu üretmeyi sonlandıracağını Aralık 2014’te duyurmuştu. Bu açıklama henüz soğumadan Nike, yeni FootballX koleksiyonunu gün yüzüne çıkardı. Bu koleksiyon kapsamında Nike Elastico Superfly’ın yerini alacak olan Nike Mercurial X futbol ayakkabıları tanıtıldı. 

Nike Mercurial X (Nike Mercurial Proximo) futbol ayakkabıları salon futboluna yönelik IC (parke zemin) ve TF (halı saha) taban versiyonlarından oluşuyor.

Yeni siyah Nike Mercurial X Superfly 2015 Futbol Ayakkabıları

Nike-FootballX-Superfly-Futbol-Ayakkabi

Nike Mercurial Superfly krampondaki benzer teknolojilere sahip Nike Mercurial X Superfly esnek ve yumuşak Flyknit malzemeden üretilmiş. Sayada ayrıca yüksek performans sağlayan file kumaş üzerine poliüretan katmandan oluşan NikeSkin teknolojisi de kullanılmış. Böylece, daha önceki muadillerine göre daha hafif ve ince bir saya tasarlanmış.

Nike-FootballX-Mercurial-Halisaha-Futbol-Ayakkabi

Sayada daha klasik bir yaklaşım güdülerek ana renk siyah olarak kullanılmış. Fakat; Swoosh logo üzerine uygulanan reflektif grafik desen modern bir görünüş kazandırmış. Sert zeminlerde daha rahat bir maç performansı amaçlanarak tabanla saya arasında Phylon malzeme kullanılmış ve böylece yastıklama kabiliyeti arttırılmış.

Nike-MercurialX-TF-Halisaha-Ayakkabi

Mercurial X 2015 futbol ayakkabılarının iki farklı taban versiyonu üretilmiş. Halı saha (TF) ve IC (Parke zemin) taban versiyonları, dar alandaki çok yönlü hareket kabiliyetini geliştirmek üzere yeniden tasarlanmış.

Nike-MercurialX-IC-IndoorCourt-Futbol-Ayakkabi

Nike FootballX 2015 ayakkabı koleksiyonu dahilinde tanıtılan yeni siyah Nike Mercurial X (Proximo) 2015 salon futbolu (IC) ve halı saha (TF) futbol ayakkabıları 1 Nisan itibariyle satışa sunulacak.

 

Share.

Leave A Reply