NIKE FOOTBALLX AYAKKABI KOLEKSİYONU TANITILDI

0

Nike, halı sahalarda, sokaklarda ve bunların arasında mümkün olan her yerde futbol oynayanlardan ilham alarak tasarladığı Nike FootballX ayakkabı koleksiyonunu tanıttı. MagistaX ve MercurialX modellerinden oluşan bu pakette parke ve halı saha zemine uygun taban versiyonları sunuluyor.

Nike-FootballX-Logo-feat

Nike, Flyknit teknolojisi ile ürettiği Magista ve Mercurial Superfly futbol kramponlarını ilk kez 2014 yılında lanse etmişti. Ayağa rahatça uyum sağlayan, topla dokunuşlara maksimum duyarlı ve spesifik bir oyun tarzına yönelik yer tutuş kabiliyeti sunan bu futbol kramponlarından Nike Magista yaratıcı ve durdurulamaz oyun kurucular için tasarlanırken Mercurial ise sağladığı patlayıcı hız ile golcü futbolcuların vazgeçilmezi oldu.

Ancak; futbol sadece yeşil sahalarda profesyonellerce oynanan 90 dakikalık bir oyun olmaktan öte bir hayat tarzı. Futbol ruhu, mahallenin dar sokaklarında ya da teneffüs aralarında okul bahçesinin beton zemininde verilen kıyasıya mücadelelerde kendini göstermeye devam eder. Oyunun çapı ve yeri değişse de futbolcunun oyuna yaklaşımı hep aynıdır.

Nike-FootballX-Superfly-Futbol-Ayakkabi

Nike FootballX futbol ayakkabılarının yüksek aşınım ve sürüklemeye maruz kalan alanlarında geri dönüşümlü Nike Grind kauçuk kullanılarak dayanıklılık arttırılmış. Sert zemin koşulları da göz önünde bulundurularak uygun yastıklama için teknolojik iyileştirmeler yapılmış.

Nike-FootballX-Magista-Futbol-Ayakkabi

5’e 5 olarak bilinen küçük çaplı futbol oyunları için tasarlanan bu ayakkabıların ismindeki “X” de yine toplam oyuncu sayısı olan 10’u temsil ediyor. Profesyonel Magista ve Mercurial Superfly kramponların performansı küçük çaplı futbolun teknik gereklilikleri gözetilerek MagistaX ve MercurialX futbol ayakkabılarına uyarlanmış. Renk paleti olarak siyah tercih edilen koleksiyonda gece sokak ışığı altında parlayan grafikler kullanılmış.

MagistaX ve MercurialX farklı taban versiyonları ile 1 Nisan itibariyle satışa sunulacak.

Share.

Leave A Reply