ADIDAS UCL FINALE BERLIN ŞAMPİYONLAR LİGİ TOPU TANITILDI

0

Adidas, 2014/15 UEFA Şampiyonlar Ligi resmi maç topu UCL Finale Berlin’i tanıttı. Yeni Adidas UCL Finale Berlin top tasarlanırken Berlin’in kültürel ve tarihi mirasından esinlenilmiş.

Adidas-UCLFinale-Berlin-2015-Futbol-Topu2

Yapısal olarak daha önce bazı resmi maç toplarında da tercih edilen yıldız biçimli panel tasarım kullanılmış. Merkezdeki yıldız üzerinde Almanya’nın en iyi bilinen kent simgelerinden biri olan ve birleşmiş özgür Berlin’i temsil eden Brandenburg Kapısı yer alıyor. Ana yıldızı çevreleyen yıldızların herbiri ise oldukça renkli ve göze çarpan grafik tasarımlar ile süslenmiş.

Adidas-UCLFinale-Berlin-2015-Futbol-Topu1

Bunlardan bir diğeri de saldırmaya hazır bir ayı figürü. Ayı, Berlin’in geleneksel sembolü olup armasında da kullanılmaktadır. Adidas UCL Finale Berlin futbol topunun grafik tasarımlarında kullanılan enerjik renk paleti, Berlin şehrinin artistik, modern ve özgür ruhlu kimliğini de yansıtıyor.

Bu seneki UEFA Şampiyonlar Ligi finali Almanya’nın başkenti Berlin’de 6 Haziran 2015 tarihinde oynanacak. Ancak, Adidas UCL Finale Berlin futbol topu, Şampiyonlar Ligi’nde 2.tur maçlarından itibaren kullanılmaya başlanacak.

 

 

Share.

Leave A Reply